Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri

Assetto Corsa oyunu Kunos Simulazioni tarafından geliştirilmiştir. VR destekli bir yarış oyunu olan Assetto Corsa ile oldukça gerçekçi grafiklerle iyi bir simülasyon deneyimi yaşayabilirsiniz. Oyun içerisinde yer alan dinamik sürüş özellikleri ve sürükleyici oyun ortamıyla kendi türündeki en iyi oyunlar arasında yer alıyor.

Oyunda yer alan ve oldukça gelişmiş fizik motor ile araçların gerçekteki pek çok özelliği iyi bir şekilde simule edilmiştir. Araçların tasarımları, sürüş detayları ve mekanik yapısı oldukça üstün bir gerçeklik yapısıyla sunuluyor. Oyun içinde araçların aktif hareketli aerodinamik sistem kontrolü, lastik sıcaklık değerleri ve hibrit sistemi gibi pek çok detay kullanıcı tarafından anlık olarak görülüyor.

Assetto Corsa Temel Özellikleri Nelerdir?

Assetto Corsa oyununda yer alan DirectX 11 grafik motoru sayesinde oldukça sürükleyici detaylara sahip olan oyun ortamı, aydınlatma detayları ve gerçekçi malzemeler ortaya çıkmıştır. DirectX fizik motoru sayesinde gerçek hayattaki araçların temel özellikleri ve detayları oyuna iyi bir şekilde dahil edilmiştir. Gerçekçi bir sürüş deneyimi yaşatmak adına lastik düz noktaları, ısı döngüleri ve aerodinamik simülasyona kadar pek çok detay düşünülerek dahil edilmiştir. Bu özellikler pek çok farklı simülatörde yer almaz. Aerodinamik ve kersli hibrit sistem ile enerji geri kazanma simülasyonu oyun içine başarılı bir şekilde entegre edilmiştir.

Pin

Assetto Corsa oyunu tek ya da çok oyunculu seçeneklere sahiptir. Gerçek doğruluk standartlarına sahip olan araçlarla iyi bir yarış deneyimi yaşayabilirsiniz. Özelleştirilebilir modları ve antrenman seansları ile bu oyunda iyi bir yarış zevki yaşayacaksınız. Drag yarışı ya da drift mücadelesi yapabileceğiniz oyunda iyi bir oyun deneyimi için cihaz özelliklerinize de dikkat etmeniz gerekir. Oyun deneyiminizin yarıda kesilmemesi için minimum Assetto Corsa sistem gereksinimleri taşıyan bir cihazla oyuna dahil olmanız gerekir.

Hangi Bilgisayarlar Assetto Corsa Oyununu Kaldırır?

Assetto Corsa oyunu pek çok lisanslı araba markasına ve modeline en gerçekçi biçimde yer veriyor. Farklı özelleştirme seçenekleri ve özellikleri ile yarış deneyimini yaşamanız için ise bilgisayarınız bazı özellikleri karşılıyor olmalıdır. Bilgisayarınızın bu oyunu kaldırıp kaldırmadığını merak ediyorsanız web üzerinden bir araştırma yapabilir ya da Assetto Corsa sistem gereksinimleri ile bilgisayar özelliklerinizi karşılaştırabilirsiniz.

Bilgisayarınızın bu oyunu kaldırması için grafik kartı ve RAM en önemli gereklilikler arasında yer alıyor. Ayrıca işlemci tipi ve depolama gibi detaylar da önem kazanıyor. Ancak oyun için minimum sistem gereksinimleri sadece oyunu çalıştırabilmek için vardır. Oyundan en verimli şekilde yararlanmak için önerilen sistem gereksinimlerine sahip olmanız daha önemlidir. Örneğin, Assetto Corsa’da minimum RAM gereksinimi 2 GB’ken önerilen kapasite 6 GB düzeyindedir. Ancak 2 GB RAM ile hem oyunu çalıştırmak hem de bilgisayarın diğer fonksiyonlarını kullanmak pek de mümkün olmayabilir.

Assetto Corsa Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Sistem gereksimi bir oyun ya da uygulamanın çalışabilmesi için ihtiyaç duyulan donanım ve yazılım özellikleridir. Her oyun ya da programın farklı sistem gereksinimleri söz konusu olabilir. Özellikle de oyunlar farklı grafiklere ve modlara sahip olduğundan sistem gereksinimleri tam olarak karşılanmalıdır. Assetto Corsa sistem gereksinimleri de oyunun içeriğinin tam olarak gösterilebilmesi ve yarışların en iyi şekilde yapılması için gereklidir. Assetto Corsa için minimum sistem gereksinimleri şu şekildedir:

  • En az Windows 7/8/8.1/10 işletim sistemi,
  • AMD Athlon X2 2.8 GHZ işlemcisi ya da Intel Core 2 Duo 2.4 GHz işlemcisi,
  • 2 GB RAM kapasitesi,
  • AMD Radeon HD 6450 ya da Nvidia GeForce GT 460 grafik kartı,
  • 15 GB depolama alanı özellikleri şeklinde sıralanabilir.

Minimum sistem gereksinimleri ile oyunda tam bir performans alınmayabilir. Bu nedenle de geliştiriciler önerilen sistem gereksinimleri belirlemiştir. Bu gereksinimler sayesinde oyunda herhangi bir donma ya da kasma görülmez. Bu gereksinimler ise şu şekildedir:

  • Windows 7/8/8.1/10 işletim sistemi,
  • AMD Sux-Core CPU ya da Intel Quad-Core CPU işlemci tipleri,
  • 6 GB RAM kapasitesi,
  • AMD Radeon 290x veya Nvidia GeForce GTX 970 grafik kartı,
  • 30 GB depolama alanı bu özellikler arasında yer alıyor.

Önerilen ve minimum sistem gereksinimlerinde de DirectX Sürüm 11 yeterlidir. Gerekli olan ağ bağlantısı için ise Genişbant internet bağlantısı yeterli olacaktır.

Sabotaj sistem gereksinimleri sayfamıza geçebilirsiniz.

Yorum yapın