En İyi Çekiliş Programları

Sosyal medyada son zamanların en trend aktivitelerinin başında çekilişler geliyor. Instagram kullanıcıları takipçileriyle etkileşim sağlamak ve daha geniş kitlelere ulaşabilmek maksadıyla sık sık çekilişler düzenliyor. Sosyal medya çekilişlerinde yorum, etiket vb. şartlar uygulanabildiği gibi şartsız olarak çekiliş etkinlikleri düzenleniyor. Özellikle Instagram’da sıkça yapılan çekiliş etkinlerinin sorunsuz ve başarılı bir şekilde uygulanabilmesi ise destek uygulamalardan olmadan çok zorludur.  Bu konuda yardımcı olacak çeşitli en iyi çekiliş programları bulunuyor. Bu programlar sayesinde çekilişi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmek mümkündür.

Instagram, Twitter, TikTok ve Facebook gibi sosyal medya platformlarda yapılacak çekilişler için bu programlardan yararlanılabiliyor. Sosyal medya çekilişlerinin çok popüler olmasıyla birlikte çekiliş programları sayısında da ciddi bir artış yaşandı. Ancak her çekiliş programının iyi ve başarılı olması gibi bir durum ne yazık ki söz konusu değil. Bu yüzden başta Instagram olmak üzere sosyal medya platformlarında yapılacak çekilişlerde tercih edilebilecek en iyi çekiliş programları listesi hazırladık!

Instagram Çekiliş Programları Ücretsiz Mi?

Instagram ve diğer sosyal medya platformlarında yapılacak çekilişler için kullanılabilecek nitelikte çok sayıda çekiliş programı bulunuyor. Her birinin kapsamı, başarı oranı ve kullanılabilirliği gibi kriterleri yönünden farklılıkları mevcuttur. Bu çerçevede de sosyal medya çekilişi için kullanılacak bu programların bazıları ücretsiz, bazıları ise ücretlidir.

Sosyal Medyada Nasıl Çekiliş Yapılır?

Sosyal medya hesaplarının tanınırlılığı arttırmak, takipçi kazanmak veya kitleyle interaktiflik sağlamak için çekilişler düzenlenebilmektedir. Günümüzün en popüler sosyal medya hesapları tarafından da bu yöntem sıklıkla tercih ediliyor. Sosyal medyada çekiliş yapmak için öncelikle hediye/hediyeler belirlenmelidir. Daha sonra şartlarda belirlenerek, tüm bu detayları içeren bir çekiliş gönderisi profilde paylaşılmalıdır.

Takipçiler veya tüm kullanıcılar, belirtilen koşulları sağladıktan sonra çekiliş duyurusu gönderisine yorum atmalıdır. Daha sonra en iyi çekiliş programları kullanılarak, yorumlar arasından tamamen adil bir şekilde kazanan tahlili/talihliler belirlenmelidir.

En İyi Ücretsiz Çekiliş Programları

Sosyal medyada gerçekleştirilecek çekiliş etkinlerinin sorunsuz ve tamamen adil bir şekilde yerine getirilebilmesinde çekiliş programları etkili bir çözüm oluşturuyor. Adil bir şekilde tüm katılımcıların çekilişe katılımı sağlayıp, tamamen otomatik şekilde belirlenen kriterlere göre kazanların tespitini sağlamaktadır. En iyi çekiliş programları illa ki ücretli olacak şeklinde bir zorunluluk bulunmuyor.

Herhangi bir ücret ödemeden de Instagram, Twitter ve diğer sosyal medya çekilişlerini ücretsiz çekiliş programları veya sayfaları üzerinden gerçekleştirebilmek mümkündür.

Çekiliş App Çekiliş Programı

Pin

Instagram’da takipçilere yapılacak tüm çekilişler için ücretsiz bir şekilde kullanılabilen bir çekiliş programıdır. Çekiliş App programı, çevrimiçi olarak hizmet vermektedir. Yani resmi sitesi üzerinden herhangi bir program kurulumuna gerek olmadan Instagram çekilişi yapma imkanı vermektedir.

Çekiliş App’ye Instagram’daki çekiliş gönderisinin bağlantısının kopyalanıp, girilmesi gerekmektedir. Bu bilginin girilmesinin ardından sistem tarafından yorumlar otomatik çekilir ve çekiliş “random” olarak gerçekleştirilir.

AkınSoft Çekiliş Programı

Pin

Tamamen yerli yazılım şirketi AkınSoft tarafından geliştirilmiş bir sosyal medya çekiliş aracıdır. Sosyal medyada yapılacak tüm çekilişler için kullanım desteğine sahiptir. İçeriğinde yer alan modülleri sayesinde AkınSoft çekiliş programı, belirlenecek aralıklarda ve sayıda “random” sayı üretmektedir.  Hediye ve kişi tanılayabilme özelliklerine sahip olmasıyla en iyi çekiliş programları arasında yer alan program, tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir. Programın çekilişlerde kullanımına yönelik herhangi bir sınırlaması ise söz bulunmuyor.

En İyi Ücretli Çekiliş Programları

Sosyal medya çekilişlerinde tamamen adilane ve sorunsuz işlem gerçekleştirilmek isteniyorsa bu konuda en iyilerin tercih edilmesi gerekir. Çekiliş gönderisindeki yorumların atlanması, tekrarlanması vb sorunlarla karşılaşılmayacağı güvencesi bulunan en iyi çekiliş programları ücretli olarak hizmet vermektedir. Ücretli çekiliş programlarının ücretlendirmesi tek seferlik veya aylık ve yıllık abonelik sisteminde uygulanmaktadır.

Simpliers Çekiliş Programı

Pin

Genellikle Instagram’da yapılan büyük çekilişlerde kişi ve kurumların en çok tercih ettiği çekiliş programıdır. Simpliers çekiliş programı, yüz binlerce yorum bulunan çekiliş gönderilerinden dahi istisnasız tüm yorumları sisteme çekebilme kapasitesine sahiptir. Böylelikle çekilişe katılan kullanıcılarının hiçbirinin dışarıda kalmadığı ve hakkını kaybetmediği çekilişler gerçekleştirilebilmektedir.

Simpliers çekiliş programında üyelik gerekmediği gibi ödemeler tek seferlik olarak gerçekleştirilir. Mobil desteği de bulunan program, çekilişlerdeki “takip” koşulunun teyidini de otomatik olarak sağlayabilmektedir. Benzersiz kullanıcılar, düşük etiket sayısı gibi filtreleme özelliklerine de sahiptir. Instagram’ın yanı sıra Twitter, Youtube ve TikTok gibi platformlarda kullanıma uygundur. Sonuçları anlık olarak paylaşma ve kaydetme özelliği de bulunur. Tüm bu özellikleri de Simpliers.com’un en iyi çekiliş programları arasında gösterilmesine neden oluyor. Üstelik ücretsiz deneme imkanı da bulunuyor.

Rafflecopter Çekiliş Programı

Pin

Genel kullanıcıya hitap eden basit kullanılabilirliğe sahip ara yüzü bulunan Rafflecopter programı, yaygın olarak kullanılıyor. Kullanıcılarına ücretli ve ücretsiz şeklinde iki yazılım desteği sunulmaktadır. Aylık abonelik ile ücretlendirilen Rafflecopter’de aylık abonelik 13 dolardır.

Sınırsız hediye ve giriş desteği, anında kazanan listesi oluşturma, mobil desteği gibi pek çok özelliği ile günümüzün en iyi çekiliş programları arasında kendisine yer buluyor.Ödül görseli ekleme desteğiyle çok daha özgün çekiliş ve çekiliş sonucu ilanlarının yapılabilmesi de bu programda mümkündür.

WooBox Çekiliş Programı

Pin

Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube gibi farklı sosyal medya platformlarına desteği bulunur. Böylelikle tüm sosyal medya platformlarındaki çekiliş gönderisi altına gelen yorumları istisnasız şekilde çekebilmektedir. Özel filtreleme ile katılımcıların şartlara uygunluğunun pratik şekilde belirlenebilmesine de yardımcı oluyor. Piyasadaki diğer en iyi çekiliş programları ile arasındaki tek olumsuz yönelik aylık abonelik ücretidir. Çünkü çekiliş yazılımı ücreti aylık minimum 36 dolardır.

Gleam.io Çekiliş Programı

Pin

Günümüzün en sık kullanılan sosyal medya çekiliş araçlarından birisi olan Gleam.io geniş özelliklere sahiptir. Sınırsız kampanya oluşturma, 25 adet kazanan belirleyebilme, çekiliş bazı farklı kazananlar oluşturabilme gibi pek çok önemli fonksiyone sahiptir. En iyi çekiliş programları listesinde kendisine yer bulan yazılım, açılış sayısı arka planı, takipçilere sadakat bonusu verilmesi gibi ekstre özelliklere de sahiptir.

Twitch ve Youtube platformlarında yapılacak çekilişlere yönelik olarak ek fonksiyon desteği de bulunmaktadır.

Wishpond Çekiliş Programı

Pin

Sosyal medyada yapılacak çekilişlerde güvenle kullanılabilecek bir diğer çekiliş yazılımı da Wishpond’dur. Ücretli olan yazılım aylık 49 dolardan başlayan fiyatlara sahiptir. Kullanıcılar aylık abonelik sayesinde sınırsız açılış sayfası ve yarışmalar düzenleyebilmektedir. Ayrıca e-posta kampanyaları oluşturabilme ve sınırsız kullanıcı hesabı açma özelliğine sahiptir. Programın mevcut özellikleri, piyasadaki pek çok ücretli veya ücretsiz çekiliş yazılımında bulunmamaktadır.

Shorstack Çekiliş Programı

Pin

Aylık ücretlendirmesi 29 dolar olan Shortstack yazılımı, tüm sosyal medya kanallarında yapılacak çekilişler için kullanılabilmektedir. Farklı analiz ve çekiliş fonksiyonlarına sahiptir. Ayrıca e-postaların otomatik olarak yayınlanmasıyla, sonuç açıklamalarını diğer programlara göre fazlasıyla pratikleştirmektedir. Bu yüzden de en sevilen ve en fazla kullanılan çekiliş programlarından birisidir. Ayrıca en iyi çekiliş programları listesinde yer almaktadır.

EasyPromos Çekiliş Programı

Pin

Online çekiliş etkinliklerin en iyi yazılımlarından birisi olarak kabul ediliyor. Ücretli ve ücretsiz plan seçeneklerine sahiptir. Pratik kullanılabilirliği ile herkes tarafından kolayca çekiliş yapmak üzere kullanılabilmektedir. Kaç yorum olduğu fark etmeksizin, her sosyal medyadaki çekiliş gönderisine yapılan tüm yorumları hızla çekebilmektedir.

Programda etiket, daha önce kazanan, tarih gibi çeşitli filtrelemeler uygulanabilmektedir. Ayrıca kara liste oluşturarak, çekilişlerde sorun oluşturan adayların çekiliş listesine girmeleri otomatik olarak engellenebilmektedir. Tüm bu özelliklerinden yararlanabilmek için aylık 29 dolarlık bir ücretlendirmeye sahip paketinin satın alınması gerekmektedir.

Yorum yapın