Half Life 2 Sistem Gereksinimleri – Fiyatı – Kaç GB?

Dünya genelinde milyonlarca takipçisi olan ve unutulmaz oyunlar listesinde yer alan Half Life, 2. serisiyle de oyun severlerin vazgeçilmezleri arasında girmeyi başardı. Pek çok kişinin çocukluk oyunu olarak bilinen Half Life’a yönelik ilgi her geçen gün artıyor. Half Life 2 sistem gereksinimleri ise diğer pek çok oyuna kıyasla daha makul seviyelerdedir.

Half Life 2 sistem gereksinimleri herkesin tahmin ettiği kadar ağır ve güçlü sistem istemez. Ortalama sayılabilecek bir sistem ile siz de Half Life serisini rahatlıkla oynayabilirsiniz. Hatta Pentium serisi bilgisayarlarla bile çok rahat ve keyifli bir şekilde oynayabilirsiniz.

Half Life 2, özellikle orta yaş grubunun yani 80 ve 90’lı yıllarda doğan oyun severlerin unutamadığı efsane oyunlar arasında yer alır. Bu eşsiz deneyimi tekrardan yaşamak istiyorsanız ilk olarak bilgisayarınızın özelliklerini tespit etmeniz yararınıza olacaktır. Ancak endişe etmenize gerek yok. Ortalama tüm sistemlerde Half Life 2 oyunu rahatlıkla çalışmaktadır.

Half Life 2 Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi:Windows 7, Vista, XP
İşlemci:1,7 GHz
RAM: 512 MB
Ekran Kartı:DirectX 8,1 level graphics card
Depolama Alanı:6,5 GB

Half Life 2 sistem gereksinimleri konusu oldukça mühimdir. Oyununu rahatlıkla oynayabilmeniz için minimum sistem gereksinimine ihtiyacınız olacak. Aşağıda verilen sisteme sahip olan herkes Half Life 2 oyununu oynayabilir.

Half Life 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 8-10 64 bit
İşlemci:3.0 GHz
RAM:2 GB
Ekran Kartı:NVIDIA GeForce 660 ti
Depolama Alanı:6,5 GB

Half Life 2 oynamak isteyen oyun severlerin, önerilen sistem gereksinimlerine sahip olması avantajlarına olacaktır. Çünkü bu sisteme sahip olan kullanıcılar, herhangi bir problem yaşamadan oyunu oynayabileceklerdir.

YouTube video

Half Life 2 Fiyatı

Steam üzerinden Half Life 2 oyununu satın alabilirsiniz. Half Life 2 fiyatı 190 TL olarak belirlenmiştir.

Half Life 2 Hakkında

Bilindiği üzere Half Life ilk olarak 1998 yılında piyasaya girmiştir. O tarihten itibaren Half Life serisi genç, yaşlı ayırt etmeksizin milyonlarca insan tarafından severek oynanıyor. Half Life 1’in belli bir noktadan sonra tıkanmasından dolayı Valve geliştiricileri Half Life 2’yi piyasaya sürmüştür. Çarpıcı ve gerçek zamanlı olarak karşımıza çıkan bu seri, tıpı oyununun ilk serisi gibi milyonlarca oyun sever tarafından büyük beğeni toplamıştır.

Pin

Half Life 2’de en sevilen kısımlardan biri ise hikayesidir. Half Life 2 hikayesi oldukça etkileyici ve sürükleyicidir. Half Life tutkunları iş adamı olan Gordon Freeman’ın levyesini tekrardan ellerinden almak için çabalayacaklar. Black Mesa’da gerçekleşen büyük bir hatadan sonra insanlığı ve dünyayı kurtarmak için kendinizi kıyasıya bir mücadelenin içinde bulacaksınız.

Half Life 2 Ne Kadar Sürüyor?

Half Life 2 hikaye modunu bitirmenin süresi oyuncudan oyuncuya farklılık gösteriyor. Ancak elde edilen istatistiklere göre hikaye modunu ortalama 4-5 saatlik bir serüvenin sonunda tamamen bitirebilirsiniz. Elbette bu süre hiç bilgisayar başından kalkmadan hesaplanan süredir.

Pin

Eğer iyi bir oyuncuysanız ve Half Life 2 oyununa yeteri kadar hakimseniz bu süreyi yarı yarıya düşürebilirsiniz.

Half Life 2 Online Oynanabiliyor mu?

Elbette oynanabilir. Half Life 2 oyununu 3 farklı şekilde online olarak oynayabilirsiniz. Bunlar,

  • Yalnızca bir map üzerinden dostlarınıza karşı oynayabilirsiniz.
  • Yalnızca  bir map üzerinden dostlarınızla birlikte botlara karşı oynayabilirsiniz.
  • Singleplayer modundan arkadaşlarınızla birlikte Steam üzerinden bitirme modunu oynayabilirsiniz.

Görüldüğü üzere üç farklı biçimde Half Life 2 multiplayer modundan yararlanabilirsiniz. Öte yandan online serverlara da bağlanarak tüm dünya ile birlikte de eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Half Life 2 oyununu Steam üzerinden anında satın alabilirsiniz.

Half Life 2 Künye 🎯
Oyun Türü:Aksiyon
Geliştirici:Valve Corporation
Çıkış Tarihi:16 Kasım 2004
Çok Oyunculu:
LAN Bağlantı:
Türkçe Dil Desteği:🚫
Fiyatı:190 TL

Half Life 1 Sistem Gereksinimleri
Half Life Bot Atma
Düşük Sistemli Oyunlar

Yorum yapın