Instagram Akış Yenilenemedi Hatası

Instagram kullanıcılarının sık sık karşılaştığı hatalardan biri de akış yenilenemedi hatasıdır. Instagram akış yenilenemedi hatası, daha çok internetin olmadığı durumlarda kendini gösterir. Bulunduğunuz ortamda WIFI çekmiyorsa ya da mobil veriniz kapalıysa bu sorunla karşılaşma olasılığınız bir hayli yüksektir.

Instagram akış yenilenemedi hatası ile karşılaştığınız zaman ana sayfanızdaki akış yenilenmez.  Böylelikle arkadaşlarınız tarafından paylaşılan gönderiler ve hikayelerde yenilenmemiş olur. Bu, internet olmadan Instagram’a girmekle aynı sonucu doğurur. Yani hiçbir şekilde Instagram’da sayfa değiştiremez ve içeriklere giremezsiniz.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Ne Demek?

Akış yenilenemedi hatası ile şimdiye dek pek çok kullanıcı karşılaşmıştır. Bu hata, Instagram’da yenileme yapılamadığını ifade eder. Cep telefonunuzda hiç internet bağlantısı yokmuş gibi Instagram’da hiçbir işlem yapamazsınız. İçerikleri beğenemezsiniz, videoları izleyemezsiniz, sayfa değiştiremezsiniz… Kısacası hiçbir işlemi yapamazsınız.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözümü

Instagram akış yenilenemedi hatası almanız birçok nedeni olabilir. Ancak bu problemin asıl kaynağının bağlantı problemleri olduğu unutulmamalıdır.

YouTube video

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Cep telefonunuzda mobil veri kapalı ve herhangi bir WIFI’ye bağlı değilseniz bu problemle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca WIFI kapalı ve mobil veri açık olmasına rağmen bu hatayı alıyorsanız muhtemelen internet paketiniz bitmiş ya da şebekeniz çekmiyor olabilir.

Instagram Önbelleğini Temizleyin

Önbellekten dolayı da Instagram akış yenilenemedi hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu problemden kurtulmak için telefonunuzdan,

  • Ayarlar > Uygulamalar > Instagram adımını takip edin.
  • Bellek sekmesini açın.
  • “Önbelleği temizle” sekmesine tıklayın.

Bu adımları takip ederek Instagram önbelleğini rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Instagram Uygulamasını Güncelleyin

Güncel olmayan Instagram uygulaması sebebiyle de akış yenilenemedi hatasını alabilirsiniz. Bu yüzden her zaman en güncel Instagram sürümüne sahip olmalısınız. Android cihazlarda Play Store, IOS cihazlarda ise APP Store mağazası aracılığıyla uygulamayı güncelleyebilirsiniz.

Pin

Telefonunuzu Güncelleyin

Eğer cep telefonunuza gelen güncellemeleri sürekli erteliyorsanız uygulamalarda çeşitli problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu problemlerden biri de akış yenilenemedi hatasıdır. Bu yüzden telefonunuzu güncellemeyi ihmal etmeyin.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Kullanıcı Kaynaklı Olabilir

Tüm çözüm yöntemleri denemenize rağmen problemi ortadan kaldıramadıysanız
sorun ya Instagram kaynaklıdır ya da cihanızla ilgilidir. Bu gibi durumlarda
farklı telefonlardan Instagram’a giriş yapmayı deneyin. Eğer Instagram akış yenilenemedi hatası
almazsanız o zaman sorun cihazınızdan kaynaklanıyordur.

İlk etapta cep telefonunuzu kapatıp açın. Bu işlemin hemen ardından ise “ISP”
değiştirerek Instagram’a tekrar giriş yapın. Ana sayfanıza gelin ve sayfayı
aşağı indirerek sayfayı yenileyin. Bu işlemin ardından sorun büyük olasılıkla
ortadan kalkacaktır. Bunun yanı sıra WIFI’ye bağlı değilseniz WIFI’ye
bağlanarak uygulamaya giriş yapın.

Pin

Instagram Hareketler Akış Yenilenemedi

Instagram hareketler akış yenilenemedi hatası da benzer bir hatadır. Ana sayfanızı ya da herhangi bir görseli açmaya çalıştığınızda ya da yenilemeye çalıştığınızda bu hata ile karşılaşırsınız. Temel olarak bu soruna neden olan etkenlerde kendi arasında 3’e ayrılıyor. Aşağıda da göstereceğimiz unsurlara dikkat ederek bu problemden kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

  • İnternet hızınız çok düşük ya da çekmiyorsa,
  • Instagram uygulaması güncel değilse,
  • Teknik problemlerden dolayı (VPN, DNS kullanımı, sunucu kaynaklı hatalar) bu hata ile karşılaşabilirsiniz.

Instagram Hareketler Yüklenemedi Sorunu Çözümü

Instagram’da hareketler yenilenemedi hatası da sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bu gibi problemlerde ilk olarak Instagram’ı kapatmanız ve arka plandan da kaldırmanız gerekiyor. Bununla birlikte cep telefonunuzu ya da tabletinizi de yeniden başlatmalısınız. Tüm bunlara rağmen problem devam ediyorsa, aktif bir internetin olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Bu çözümlere ek olarak cep telefonunuzdan “Ayarlar” ve ardından “Uygulamalar” sekmesine giriş yapın. Bu bölüme girdikten sonra Instagram uygulamasını açın ve önbellek temizliği yapın. Yapmış olduğunuz tüm bu uygulamalara rağmen problem devam ediyorsa, sorun yüksek olasılıkla Instagram kaynaklıdır. Bu durumda problemin ortadan kalkmasını beklemeniz gerekmektedir.

Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor?
Instagram Ağ Hatası Çözümü
Instagram Toplu Takipten Çıkma

Yorum yapın