Iphone Şarj Olmuyor Sorunu Çözümü

Iphone şarj olmuyor sorunu ile Apple kullanıcıları zaman zaman karşılaşabilirler. Bu sorunun en büyük sebeplerinden biri ise şarj soketi arızasıdır. Bu soket kirlenmiş olabilir ya da sıvı hasarı almış olabilir. Öte yandan bu soket kırılmışta olabilir. Bu yüzden cihazınız şarj olmuyorsa ilk olarak şarj soketini kontrol etmeniz yararınıza olacaktır.

Iphone şarj olmuyor probleminin birçok nedeni olabilir. Genel olarak insanlar telefonunun şarj olmamasını bataryaya bağlıyor. Oysa her zaman bu problemin kaynağı bataryalar değildir. Bu yüzden telefonunuzun detaylı bir şekilde incelenebilmesi için cihazınızı en yakın servise götürmeniz en sağlıklı seçenek olacaktır.

YouTube video

Iphone Neden Şarj Almaz?

Iphone, çeşitli nedenlerden dolayı şarj problemi yaşatabilir. Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere bu problemin en büyük kaynaklarının başında şarj soketi geliyor. Bunun yanı sıra pek çok nedende bu probleme sebep olabilir. Iphone şarj olmuyor sorununa neden olan etkenler aşağıda verildiği gibidir.

  • Şarj soket
  • Batarya
  • Aşırı ısınma
  • Sıvı hasarı
  • Şarj aleti

Şarj soketi: Şarj soketinizde kir, toz birikmiş olabilir. Soket kısmı dikkatlice temizlenmelidir.

Batarya: Bataryalar ömrünü tamamladıktan sonra sık sık problem çıkarabilirler. Telefonunuzun şarj almamasının en büyük nedenlerinden biri de budur.

Aşırı ısınma: Telefonunuz aşırı ısındığında kendini korumak için kapatır. Ve cihazınız soğuyana kadarda ne şarj olur ne de açılır. Telefonunuz soğuduktan sonra şarj edebilirsiniz.

Sıvı hasarı: Iphone telefonunuz ıslandığı zaman birçok problemi de beraberinde getirir. Bu sorunlardan biri de telefonunuzun şarj olmamasıdır.

Şarj aleti: Şarj aletleri, cihazınızın şarj olmamasının en büyük nedenlerinden biridir. Eğer cihazınızda herhangi bir problem yoksa şarj cihazınızı değiştirin.

Iphone 11 Şarj Olmuyor

Iphone şarj olmuyor problemini en sık yaşayan serilerden biri de Iphone 11’dir. Eğer siz de Iphone 11 cihazınızın şarj olmamasından şikayetçiyseniz yukarıda da belirtmiş olduğumuz yöntemleri uygulayarak bu problemden kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Özellikle şarj soketini ve şarj cihazınızı kontrol ettirmeyi ihmal etmeyin.

Xiaomi koşu bandı hakkında bilgi almak için hazırladığımız içeriği inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın