Snapchat Dil Değiştirme – Türkçe Yapma

Snapchat dil değiştirme seçeneğinden yararlanarak siz de kolay bir şekilde Snapchat’i istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Snapchat bilindiği üzere standart bir şekilde İngilizce dil seçeneği ile kullanıcılara sunuluyor. Bu yüzden Snapchat’i Türkçe’ye çevirmek için iki farklı yöntemden dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Snapchat dil değiştirme işlemini yapabilmeniz için iki farklı seçenekten size en kolay gelen seçeneği seçebilirsiniz. Bunlardan ilki doğrudan Snapchat uygulaması üzerinden yapılır. Bir diğeri ise Google Play üzerinden dil değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Snapchat Türkçe Yapma

Snapchat uygulamasında kullanılan dili Türkçe ya da farklı bir dil yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

  • İlk olarak Snapchat uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşedeki “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
  • Aşağı kaydırın ve “Yardıma İhtiyacım Var” sekmesine tıklayın. Eğer kullanılan dil İngilizce ise “I need help” yazacaktır.
  • Dil seçeneğini görene dek aşağıya doğru kaydırmaya devam edin.
  • Dil seçeneğini bulduktan sonra dilediğiniz dili seçebilirsiniz.

Snapchat Dili Nasıl Değişir?

Snapchat dil değiştirme işlemini bir de Google Play üzerinden yapabilirsiniz. Snapchat’ta kullanılan dili anlamıyorsanız o halde siz de dil seçeneğini değiştirmelisiniz. Bunun için yukarıda göstermiş olduğumuz adımları takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda aşağıda verilen adımları da takip edebilirsiniz.

  • Öncelikle Google Play’in Türkçe olması gerekmektedir.
  • Google Play’i Türkçe yaptıktan sonra Snapchat’i kaldırın ve tekrardan yükleyin.

Bu sayede tekrardan yüklediğiniz Snapchat otomatik bir şekilde Türkçe olarak yüklenecektir. Bu işlemi yalnızca Android işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Snapchat Dil Değiştirme – IPHONE

Iphone yani IOS işletim sistemine sahip cep telefonlarında Snapchat dil değiştirme işlemini yapmak için aşağıda gösterilen adımları takip etmelisiniz. Bu yöntemi uygulayarak hızlı bir şekilde Snapchat’te istediğiniz dili seçebilirsiniz.

Snapchat dil değiştirme ayarı yapmanız sadece uygulamadaki dil seçeneğine etki eder. Telefonunuzun işletim sistemindeki dil seçeneğine herhangi bir etkisi yoktur.

  • Snapchat uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
  • Aşağı doğru inin ve karşınıza çıkan “Dil” ya da “Language” seçeneğini seçerek mevcut dil durumunu değiştirebilirsiniz.
YouTube video

Telefonda gizli sekme nasıl açılır sorusunun yanıtını arıyorsanız, hazırlamış olduğumuz içeriği inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın