Tivibu Kumanda Çalışmıyor – Resetleme Nasıl Yapılır?

Tivibu kumanda çalışmıyor sorunu ile kullanıcılar zaman zaman karşılaşabiliyor. Kumandanın problemine göre çözümler farklılık gösterse de genel olarak kumandaya reset atmak mevcut tüm problemleri ortadan kaldırıyor. Tivibu kumandalarında en sık görülen problemlerden biri ise bataryasının bitmesidir.

Televizyon ile kumanda arasında yaşanan bu bağlantı sorunu kullanıcıların en sık yaşadığı durumlardan biridir. Batarya probleminin yaşanması durumunda bataryanızı değiştirmeniz tüm problemleri ortadan kaldıracaktır.

Tivibu Kumanda Resetleme Nasıl Yapılır?

Tivibu kumanda çalışmıyor sorunu yaşayan kullanıcıların, kumandalarını resetlemeleri gerekir. Yapılacak olan bu işlem sayesinde yaşamış olduğunuz problemden de kurtulmuş olacaksınız. Kumandanızı resetleyerek fabrika ayarlarına dönebilir ve kumandanızı ilk aldığınız gibi sıfır kayıtla kullanabilirsiniz. Kumanda resetleme için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • Kumandanızda “Input” tuşuna basın
  • “HDMI” ya da “Scart” seçeneğini seçin
  • Sırasıyla 9-9-6 rakamlarını tuşlayın
  • Kumandanızın ışığı iki defa yanıp sönecek

Kumanda ışıklarının yanıp sönmesi tamamlandıktan sonra kumandanız resetlenmiş olacak. Bu aşamadan sonra resetlenmiş kumandanız ile birlikte herhangi bir problem olmadan kumandanızı kullanabilirsiniz.

Tivibu Kumandası Bozuldu

Evinizde televizyon keyfinizi arttıran Tivibu kumandası bazı anlarda size sorun çıkartabilir. Tivibu kumanda çalışmıyor sorunu yaşıyorsanız, aşağıdaki sebeplerden dolayı kumandanız kumandanız çalışmıyor olabilir.

  • Kumandanızın bataryası tükenmiş olabilir. Bu sorunu yaşarsanız kumandanın bataryasını değiştirmelisiniz.
  • Televizyon ile kumandanız arasında bağlantıda bir problem yaşayabilirsiniz. Bu sorunu yaşarsanız kumandanızın pillerini çıkartın ve “Kumanda algılama” tuşuna basın.
  • Kumandanın iç yapısı zarar görmüş olabilir. Bu durumda Tivibu müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Televizyon ile kumanda arasında mesafe fazla olmuş olabilir. Yeterli yakınlığa ulaşarak kumandanızı kullanmayı deneyin.
YouTube video

Tivibu Kumanda Sıfırlama

Yaşamış olduğunuz problemlerden dolayı Tivibu kumandanızı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bunun için kumandanızda yer alan Input tuşuna bastıktan sonra HDMI seçeneğini seçin. Daha sonra kumandanızı sıfırlamak için adımları geçin. Bu aşamadan sonra kumandanız sıfırlanmış olacak. Kumandanızı tekrar aktif ederek sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Düşük sistemli oyunlar listesine ulaşmak için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın