Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri de Twitter’dır. Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra Twitter’ın aktif kullanıcı sayısında da önemli yükselişler yaşandı. Musk tarafından yapılan yeniliklerden bir tanesi de mavi tik alımını kolaylaştırmak oldu. Twitter mavi tik rozetini almak artık çok daha kolay!

Siz de fark edilir olmak ve binlerce kişi tarafından takip edilmek istiyorsanız Twitter mavi tik rozetini satın alabilirsiniz. Elon Musk tarafından hayata geçirilen bu proje kapsamında aylık belli bir ücret ödeyerek siz de mavi tikinize kavuşabilirsiniz.

Tiktok Para Hesaplama Nasıl Yapılır?

Twitter Mavi Tik Alma Şartları Nelerdir?

Her ne kadar Twitter mavi tik alma ücretli de olsa yine de bazı şartları da taşıyor olmanız gerekiyor. Tüm bu şartları taşıdıktan sonra siz de aylık ödemeler yaparak mavi tikinize kavuşabilirsiniz. Mavi tike sahip olmak için aşağıdaki kriterlere de sahip olmalısınız.

 • Kullanıcı adınız ve profil resminiz olmalı.
 • Farklı bir markanın parody hesabı olmamalısınız.
 • Son 1 aylık süre içerisinde Twitter’ı aktif olarak kullanmalısınız.
 • Hesabınız yanıltıcı içerikler sunmamalı.
 • Hesabınızı en az 3 ay önce açmış olmanız gerekiyor.
 • Son zamanlarda kullanıcı adınız ile profil fotoğrafınızı değiştirmemeniz gerekiyor.

Twitter Mavi Tik Başvuru Nasıl Yapılır?

Twitter mavi tik başvuruları henüz ülkemizden yapılamıyor. Ancak endişe etmenize gerek yok. Aşağıda gösterildiği şekilde adımları uygulamanız takdirde siz de Türkiye’de olsanız bile mavi tikinizi alabilirsiniz. Bunun için aşağıda verilen adımları uygulamalısınız.

 • Twitter’da ayarlara girin ve konumunuzu ABD olarak işaretleyin.
 • ABD lokasyonlu bir VPN’e sahip olmalısınız.
 • Google Play ya da APP Store mağazasına girerek kullanıcı ayarlarından bulunduğunuz bölgeyi ABD olarak seçmelisiniz.
 • Twitter uygulamasını silin ve cep telefonunuzu yeniden başlatın.
 • İndirdiğiniz VPN’i açtın ve Twitter uygulamasını tekrardan yükleyin.
 • Twitter’a kullanıcı girişi yapın ve sol menüden “Twitter Blue” sekmesine tıklayın.
 • Kredi kartınızla ödemenizi yapın.

Tüm bunlardan sonra hesabınız 7 gün içerisinde incelendikten sonra mavi tikiniz verilecek.

YouTube video

Twitter Mavi Tik Türkiye’den Alınır mı?

Elon Musk’ın mavi tik politikasını tamamen değiştirmesiyle birlikte artık şartları sağlayan ve aylık ücretini ödeyen herkes mavi tik rozeti alabilecek. Ancak bu hizmet henüz tüm dünyada aktif edilmedi. İlk etapta Amerika, Yeni Zelanda, Avustralya ve Kanada’da bu hizmet verilmeye başlandı. Daha sonra birçok Avrupa ülkesinde de mavi tik alma hakkı tanındı.

Şimdilik ülkemiz üzerinden mavi tik başvurusunda bulunulmuyor. Bu yüzden yukarıda da gösterildiği şekilde adımları tek tek takip ederek dünyanın neresinde olursanız olun mavi tik rozetini kolayca alabilirsiniz. Twitter tarafından mavi tik hizmetinin Türkiye’de ne zaman aktif edileceğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

BTS Üyeleri Twitter Hesapları

Pin

Twitter Gri Tik Nasıl Alınır?

Yapılan düzenlemelerle birlikte Twitter’da onaylanmış rozetler 3’e ayrıldı. Bunlar sırasıyla mavi, gri ve sarı rozetlerdir. Mavi tik rozetini tüm Twitter kullanıcıları alabilirken gri ve sarı rozetleri yalnızca belli meslek gruplarına dahil olanlar alabilir. Gri rozet alabilmek için devlet kuruluşlarında görevli olmanız gerekiyor. Cumhurbaşkanları, bakanlar, milletvekilleri gibi kişiler gri tik rozetini alabilir.

Gri tik rozetini almak için herhangi bir ücret ödenmez. Bu rozet tamamen ücretsizdir. Gerekli şartları taşıyan kullanıcıların hesaplarını onaylatmaları için devlet kurum ve kuruluşlarında çalıştıklarını kanıtlamaları yeterli olacaktır.

Pin

Twitter Sarı Tik Nasıl Alınır?

Mavi ve gri tik rozetinin dışında son olarak sarı tik rozeti de kullanıcılara verilmeye başlandı. Bu rozeti alabilmek, mavi tik rozetini almaktan çok daha zordur. Çünkü sarı tik rozetini alabilmek için herhangi bir basın kuruluşu ya da marka olmanız gerekiyor. Örneğin CNN Türk, NTV, Coca Cola, Apple gibi markalar sarı tik rozetini almış durumdalar.

Twitter sarı tik almanın size sunacağı çok büyük avantajları da vardır. Bu avantajlardan bazıları aşağıda verildiği gibidir.

 • Hesabınızın gerçekliğini kanıtlamış olursunuz ve çok daha fazla etkileşim alırsınız.
 • Normal hesaplarda olmayan çok sayıda özellikten yararlanabilirsiniz.
 • Paylaştığınız tweetler, arama sonuçlarında daha ön sıralarda yer alır.

Youtube Abone Arttırma Yöntemleri

Yorum yapın