Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri – Fiyatı – Kaç GB

Battlefield serisinin en çok ilgi duyulan oyunu hiç şüphesiz Battlefield 3 olmuştur. Battlefield tutkunları tarafından en çok oynanan ve tercih edilen seri budur. Bu yüzden Battlefield 3 sistem gereksinimleri konusu da Battlefield’a yeni başlayacak olan oyun severlerin merak ettiği konular arasında yer alıyor.

Daha önce Frostbite 1,5 motoru kullanılan Battlefield’da bu versiyonda 3,0 motoru kullanıldı. Uzun bir süre önce piyasaya çıkan Battlefield 3, DirectX desteği de sunmuyor. Bu yüzden oyun severlerin bu konuda dikkatli olması gerekmektedir. Öte yandan Battlefield Windows XP desteğini de kaldırdı. Böylelikle Battlefield 3 serisi, Windows XP işletim sistemine sahip bilgisayarlarda çalışmayacak.

Battlefield 3 Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi:Windows Vista ya da Windows 7+
İşlemci:Intel Core 2 Duo 2,0 GHz
RAM:2 GB
Ekran Kartı: DirectX 10 ya da 11 veya NVIDIA – ATI
Depolama Alanı:Disk sürücüler için minimum 15 GB, dijital sürüm versiyonu için minimum 10 GB

Battlefield 3 sistem gereksinimleri arayışında olanların, en az aşağıda verilen sisteme sahip olması yeterli olacaktır. Oyundan yüksek performans elde etmek için çok daha güçlü bir sisteme sahip olmanız yararınıza olacaktır.

Battlefield 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit
İşlemci:Minimum 4 çekirdekli Intel ya da AMD işlemci
RAM:4 GB
Ekran Kartı:DirectX 11 destekli NVIDIA ya da ATI – GeForce GTX 460, Radeon HD 6850
Depolama Alanı:Disk sürücüler için minimum 15 GB, dijital sürüm versiyonu için ise minimum 10 GB

Battlefield 3 oyunu bilindiği üzere yüksek sistem gereksinimi isteyen bir oyundur. Bu yüzden oyundan yüksek FSP alabilmek için sisteminizin bir nebze de olsa güçlü olması gerekmektedir. Battlefield 3 sistem gereksinimleri konusu bu yüzden önemli konular arasında yer alıyor. Çünkü yapılabilecek en ufak bir yanlış hesaplama tüm planlarınızı alt üst edebilir

YouTube video

Battlefield 3 Fiyatı Ne Kadar?

Battlefield 3 güncel fiyatı Steam üzerinden satın almanız durumunda 279,99 TL ödemeniz gerekmektedir. Ancak 13 Nisan tarihine kadar güncel kampanyadan yararlanarak 69,99 TL’ye sahip olabilirsiniz.

FIFA 19 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 3 Co-Op Modu

Battlefield 3 Co-Op modu, bir ekip oyunudur. Takım oyununa dayalı olan bu modda oynamak ise oldukça keyiflidir. Arkadaşlarınızla birlikte başlayabileceğiniz bu modda tüm görevleri müşterek bir şekilde yapmanız gerekiyor. Örneğin oyundayken siz helikopteri kullanıyorsanız, arkadaşınızda uzun namlulu silahın başında olması gerekiyor.

Co-Op oyun modunda yapay zekanın seviyesinde de büyük değişiklikler yapıldı. Buna göre bu modda yapay zekaların seviyesi “high” konumunda olacak. Bu da oyundaki NPC’lerin çok daha akıllı ve planlı bir şekilde oynamasını sağlayacaktır. Bu sayede oyunda karşınıza çıkan düşman unsurları bot değil adeta gerçek oyuncuymuş gibi karşınıza çıkacak. CO OP modunda bitirdiğiniz her yeni görevde farklı özellikteki silahlarda açılmış olacak. Bu da multiplayer oyunlarında çok daha fazla silah kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Pin

Battlefield 3 Hikayesi

Battlefield 3 oyununun hikayesi, özellikle hikaye temalı oyun severler tarafından büyük beğeni topladı. Dünyanın süper gücü olarak bilinen Amerika, Orta Doğu ülkelerine çok sayıda özel birlik gönderiyor. Buradaki amaç ise İran’ın sahip olduğu tüm nükleer bomları bulup etkisiz hale getirmektir. Ancak bu nükleer silahların nerede ve nasıl korunduğu ise bilinmiyor. Bu nükleer silahlar Amerika’yı tehdit ettiği kadar Avrupa ülkelerini de tehdit ediyor.

En İyi Düşük Sistemli 7 FPS Oyunu

Pin

Ancak İran’daki nükleer silahları ele geçirmek hiç kolay olmayacak. Çünkü oyunda bir diğer süper güç olan Rusya’da devreye girerek İran’ın yanında yer alıyor. Orta Doğu topraklarına ayak basarak başladığınız bu efsanevi oyunda karşınıza sürekli olarak güç engeller çıkacak. Oyunda kontrol edebileceğiniz çok sayıda karakter bulunuyor. Oyunda bir karakterle değil birden fazla karakterle ilerleme sağlıyorsunuz.

Half Life Bot Atma

Battlefield 3 Puanlama Sistemi

Battlefield 3 oyununda yapacağınız pek çok işlemde farklı puanlar elde edeceksiniz. Oyunda puan elde etmek için uygulamanız gereken adımlardan bazıları aşağıda verildiği gibidir.

  • Birini öldürmek 100 puan
  • Çift öldürme +40 puan
  • Üçlü öldürme +60 puan
  • Avenger bonus +10 puan
  • Savior bonus +10 puan
  • Kafadan vurma +10 puan
  • 5’ten fazla kişiyi öldürmüş birini öldürürseniz +50 puan kazanırsınız.
Battlefield 3 Künye 🎯
Oyun Türü:Aksiyon – Savaş – Nişan
Geliştirici:DICE
Çıkış Tarihi:25 Ekim 2011
Çok Oyunculu:
LAN Bağlantı:
Türkçe Dil Desteği:🚫
Fiyatı:69,99 TL
Yorum yapın