Clash of Clans 4 Seviye Köy Düzeni

Clash of Clans oyununda belediye binasını yükseltmek çok kolay değildir. Bunun için çok büyük çaba ve emek gerekiyor. Belediye binasını yükseltmek için oyuna sürekli olarak girmeniz ve oyunda vakit geçirmeniz gerekiyor. Öte yandan kaynaklarınızı da doğru bir şekilde kullanmalısınız. Tüm bu kriterleri eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğinizde belediye binanızı 4. seviyeye yükseltebilir ve saldırılara karşı daha etkili bir savunma yapabilirsiniz.

Oyunda en etkili savunma sisteminin başında havanlar geliyor. Havanların menzili çok büyüktür ve tüm köyünüzü koruyabilecek kapasitededir. Bu yüzden havanları mutlaka köyünüzün merkezine koymalısınız. Daha düşük seviyedeki oyuncular ise bu havanlara ulaşamadığı için köylerini okçular ve barbarlar ile korurlar. Savunma sisteminin gücü düşük olduğu için vuruş puanları da buna paralel olarak düşük kalıyor.

COC 4 Seviye Köy Düzeni Nasıl Olmalı?

Clash of Clans 4 seviye köy düzeni oluşturmadan önce ilk olarak strateji belirlemelisiniz. Ayrıca amacınızı da iyi saptamalısınız. Mevcut kaynaklarınızı korumak mı istiyorsunuz yoksa kupa kasmak mı istiyorsunuz?

Kaynak Koruma Köy Düzeni

Oyundaki kaynakların önemi oldukça büyüktür. Bu yüzden kaynaklarınızı mümkün olduğunca korumalısınız. Clash of clans 4 seviye köy düzeni için savunma sistemlerinizi kaynaklarınızı koruyacak bir şekilde yan yana dizmelisiniz. Görselde de görüleceği şekilde bir savunma düzeni kurarsanız kaynaklarınızı da çaldırmamış olursunuz.

Pin

Kupa Köy Düzeni

Kaynaklarınızı korumak dışında kupa köy düzeni kurmak istiyorsanız ilk olarak belediye binanızı koruma altına almalısınız. Oyunda kendi stratejinize göre sisteminizi oluşturabilir ve savunma sistemini çok stratejik noktalara yerleştirebilirsiniz.

Clash of Clans oyununda köy düzeni oluşturmak aslında yaratıcılık işidir. Kafanızda bir sistem oluşturduktan sonra bu sisteme göre bir düzen oluşturarak köyünüzü ve kaynaklarınızı koruma altına alabilirsiniz.

YouTube video

4 Seviye Belediye Binası Köy Düzeni

Bu sistemde mantık, kupa düzenindeki mantıkla hemen hemen aynıdır. Bilindiği üzere oyunda önemli olan iki unsur var. Bunlardan biri kaynaklar diğer ise belediye binasıdır. Savunma sistemlerinizin ağırlığını belediye binasına vererek köyünüzün güvenliğini de sağlamış olursunuz. Ayrıca kaynaklarınızı da yakın yerlere konumlandırarak savunma sistemlerinden istifade etmesini de sağlayabilirsiniz.

Airpods seri no sorgulama işlemi için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın