Minecraft Sistem Gereksinimleri – Fiyatı – Kaç GB?

Milyonlarca oyun severin büyük bir keyifle oynadığı Minecraft özellikle yaratıcılığın gelişmesi için uzmanlar tarafından da tavsiye ediliyor. Minecraft oyununu bilgisayarınıza indirmeden önce bilgisayarınızın RAM, işlemci ve ekran kartının marka ve modelini bilmenizde yarar var. Minecraft sistem gereksinimleri, ortalama her bilgisayarda kolaylıkla çalışabilecek düzeydedir.

Minimum ve önerilen Minecraft sistem gereksinimleri, sizin bu oyunu rahatlıkla oynayabileceğinizi gösterir. Bu yüzden Minecraft oynayabilmek için en azından minimum sistem gereksinimlerini karşılamalısınız.

Minecraft Minimum Sistem Gereksinimleri

Minecraft oyunu kısa süre önce güncellendi. Artık yeterli ve uyumlu bir ekran kartınız varsa bu oyunu kolaylıkla oynayabileceksiniz.

İşletim Sistemi:Windows 7 64 bit
İşlemci: Intel Core i3 3210 ya da AMD A8 7600 APU
RAM:4 GB
Ekran Kartı:Intel HD Graphics 4000 ya da AMD Radeon 5 Serisi & NVIDIA GeForce 400 serisi ya da AMD Radeon HD 7000 Serisi
Depolama Alanı:2 GB

Minecraft Önerilen Sistem Gereksinimleri

Minecraft sistem gereksinimleri konusunun yanıtını arayan oyun severlerin bu özelliklere dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü oyundan tam bir performans alabilmeniz için önerilen sistem gereksinimlerine ihtiyacınız olacak.

İşletim Sistemi:Windows 10 64 bit
İşlemci: Intel Core i5 4690 ya da AMD A10 7800 APU
RAM: 8 GB
Ekran Kartı:NVIDIA GeForce 700 serisi ya da AMD Radeon Rx 200 Serisi
Depolama Alanı:2 GB
YouTube video

Minecraft Dungeons Sistem Gereksinimleri

26 Mayıs 2020 tarihinde çıkan Minecraft Dungeons, zindan temelli bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Minecraft’ta olduğu gibi DUngeons serisine yönelikte ilgi bir hayli yüksek. Minecraft Dungeons oynayabilmeniz için aşağıdaki sistemlere sahip olmanız yeterli olacaktır.

İşletim Sistemi:Windows 7-8-10 64 bit
İşlemci:Intel Core i5 2,8 GHz
RAM:8 GB
Ekran Kartı:NVIDIA GeForce GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7870
Depolama Alanı: 6 GB
DirectX:DirectX 11

Minecraft Nasıl Oynanır?

Minecraft oynamak sanılanın aksine oldukça kolaydır. Kendi dünyanızı yaratmak ve hayatta kalabilmek için çeşitli zorluklarla mücadele etmeniz gerekir. Oyuna başladığınızda “Tek kişilik oyunu”  seçmeniz durumunda belirlediğiniz bir haritada dünyaya gelirsiniz. Burada kendi yerleşim yerinizi kurmalı ve bir an önce bulunduğunuz ortamdan malzemeler toplamalısınız.

Pin

Özellikle odun, meşale, kazma, ocak, çalışma masası gibi temel ürünleri ilk etapta üretmelisiniz. Tüm bunları akşam olmadan yapmanız gerek. Aksi takdirde akşamları ortaya çıkan zombilerle mücadele etmek durumunda kalırsınız. Zombilerden uzak kalmak için bulunduğunuz ortamı meşaleler ile aydınlatın. Çünkü zombiler ışığa gelmezler.

Pin

Kendinizi geliştirdikten sonra zombilerle de mücadele edebilirsiniz. Çünkü öldürdüğünüz her zombiden çok kıymetli eşyalar çıkıyor. Bu eşyalar ile hayatınızı önemli ölçüde kolaylaştırabilirsiniz. Hayatta kalmak için yemek yemeyi de unutmayın. Çevrenizdeki meyvelerden ya da hayvanlardan yararlanarak bu problemden kurtulabilirsiniz.

Minecraft Multiplayer Nasıl Oynanır?

Minecraft’ı multiplayer yani çok oyunculu oynamak için birçok farklı seçenekten yararlanabilirsiniz. İlk olarak Minecraft’ı açtıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan “Çok oyunculu” seçeneğini tercih ederek multiplayer ayrıcalığından yararlanabilirsiniz. Burada sunucu adresi kısmına IP adresini girerek dilediğiniz oyuna bağlanabilirsiniz.

Pin

Minecraft’ta kurmuş olduğunuz servera aynı evdeki diğer kullanıcıların bağlanmasını istiyorsanız ilk olarak yeni bir dünya yaratmanız gerekiyor. Daha sonra “ESC” tuşuna basın ve “Yerel Ağda Paylaş” seçeneğini seçin. Bu aşamadan sonra “Yerel Ağ Dünyası Başlat” sekmesine tıklayın. Diğer kullanıcılar çok oyunculuğu kategorisine girdiğinde artık sizin sunucuyu da görebilecekler.

Minecraft Nasıl İndirilir?

Minecraft’ı birçok farklı şekilde satın alabilirsiniz. Ancak en hızlı ve pratik bir şekilde Minecraft satın almak istiyorsanız Steam üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan Minecraft’ın kendi sitesi üzerinden de satın alım işlemini yapabilirsiniz.

Pin

Xbox için Xbox.com adresine,

Play Station için Playstation Store adresine gitmeniz yeterli olacaktır. Hatırlatmakta fayda var, Game Pass kullanıcıları Minecraft’ı ücretsiz bir şekilde oynama haklarına sahiptirler.

Minecraft Dungeons Fiyatı Ne Kadar?

Minecraft Dungeons oyununu Steam üzerinden 199 TL’ye indirebilirsiniz.

Minecraft Künye 🎯
Oyun Türü:Hayatta Kalma – Macera
Geliştirici:Mojang Studios
Çıkış Tarihi:18 Kasım 2011
Çok Oyunculu:
LAN Bağlantı:
Türkçe Dil Desteği:
Fiyatı:199 TL

Clash of Clans 4 Seviye Köy Düzeni
FIFA 14 Sistem Gereksinimleri
Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri

Yorum yapın