Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Atma

Telefonunuzda yer alan fotoğraf ve videoları çok kolay yollarla bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Telefondan bilgisayara fotoğraf atma, farklı amaçlarla yapılan bir işlemdir. Bu işlemin yapılmasının asıl nedenlerinden biri ise telefon hafızasını boşaltmaktır. Çünkü bu tür fotoğraf ve özellikler videolar, telefon hafızasının önemli bir kısmını harcar.

Telefondan bilgisayara fotoğraf atma için farklı yollardan yararlanabilirsiniz. Bunun için 4 farklı yol vardır. Bunlar:

 • USB ile aktarma
 • SD kart ile aktarma
 • Bulut depolama ile aktarma
 • Bluetooth ile aktarma

Bu yöntemlerden dilediğinizi seçerek telefonunuzdan bilgisayarınıza istediğiniz dosyaları hızlı bir şekilde aktarabilirsiniz.

Telefondan Bilgisayara Nasıl Fotoğraf Atılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz yöntemleri kullanarak telefondan bilgisayara fotoğraf atma işleminizi halledebilirsiniz.

USB ile Aktarma

En kolay yöntem budur. USB kablonuzun birini bilgisayarınıza diğerini de telefonunuza bağlayın. Daha sonra bilgisayarınız üzerinden telefonunuza girebilir ve dilediğiniz dosyaları bilgisayarınıza hızlı bir şekilde aktarabilirsiniz.

SD Kart ile Aktarma

Bilgisayarınızda yer alan SD kart kısmına telefonunuzun SD kartını takmanız yeterlidir. Bu aşamadan sonra bilgisayarınız üzerinden telefonunuzdaki dilediğiniz dosyaları kolay bir şekilde aktarabilirsiniz. SD kart yöntemi bazı kişiler tarafından zor bulunabilir. Bu yüzden alternatif yöntemleri de tercih edebilirsiniz.

Bulut Depolama ile Aktarma

Google Drive kullanarak telefonunuzdaki tüm fotoğrafları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Bunun için telefonunuzu bilgisayarınıza senkronize etmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra bilgisayarınızdan Google Drive’a girin ve “+” sembolüne tıklayarak istediğiniz fotoğrafı ya da videoyu aktarın.

Bluetooth ile Aktarma

En klasik yöntemlerden biridir. Hem telefon hem de bilgisayarınızdaki Bluetooth’u açmanız yeterlidir. Bundan sonra telefonunuzdan bilgisayarınızı bulup bağlanın. Bilgisayarınızdan Bluetooth’u açmak içinde Windows + A adımını takip etmeniz yeterlidir.

YouTube video

Telefondan Laptopa Fotoğraf Aktarma

Telefondan bilgisayara fotoğraf atma için en klasik ve basit yöntemi kullanabilirsiniz. Bunun için USB kablosunun biri bilgisayara bir diğerini de telefonunuza takın. Bu aşamadan sonra rahatlıkla ve hızlı bir şekilde tüm dosyalarınızı aktarabilirsiniz.

Bilgisayardan Telefona Fotoğraf Atma

Fotoğrafları bilgisayardan telefona aktarmanın birçok farklı yöntemi var. Kalitenin bozulmasını istemiyorsanız, bu seçenekler arasında USB en doğru seçim olacaktır. USB sayesinde bilgisayardaki fotoğrafları direkt telefonlara aktarabilir ve bunu çok kısa süre içerisinde yapabilirsiniz.

Pin

Ancak bu yöntem hem zaman kaybettiriyor hem de fotoğrafların aktarımını yavaşlatıyor. Diğer bir yöntem ise bunu WhatsApp üzerinden yapmaktır. Bildiğiniz gibi WhatsApp, WhatsApp Web aracılığıyla bir bilgisayarda açılabilir. Bu sayede bilgisayar ortamında telefondan telefona fotoğraf veya herhangi bir belge aktarılabilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan pratik yöntemlerin başında bu geliyor.

Bilgisayardan Telefona Fotoğraf Atma Nasıl Yapılır?

Fotoğrafları bilgisayardan telefona aktarmak oldukça basit bir işlemdir. Bu işlemi uzun süredir yapmadıysanız unutmuş olabilirsiniz. Bilgisayardaki resimleri aşağıdaki adımları takip ederek telefonunuza aktarabilirsiniz.

 • Fotoğrafları bilgisayardan telefona USB kablosuyla aktarın.
 • USB kablosunu bilgisayara bağlayın ve Mikro USB’yi telefona takın.
 • Telefonunuzda beliren panelden “Dosya Aktarımı” seçeneğini seçin.
 • Bilgisayarınızda “Bilgisayarım” sekmesine gidin.
 • Açıldıktan sonra “Aygıtlar ve Sürücüler” bölümünde cihazınıza çift tıklayın.
 • Ardından, “DCIM” klasörünü bulun ve üzerine çift tıklayın.
 • Çektiğiniz resimler için “Kamera” klasörünü ve ekran görüntüleri için “Ekran Görüntüleri” klasörünü çift tıklayın.

Bu klasörlere girerek kolay bir şekilde bilgisayarınızdaki tüm görsel, video ve belgeleri cep telefonunuza aktarabilirsiniz.

Pin

Bluetooth ile Bilgisayardan Telefona Fotoğraf Aktarma

Fotoğrafları bilgisayardan telefona Bluetooth ile aktarmak da bir seçenek olsa da çok fazla tercih edilmiyor. Bluetooth biraz daha eski bir teknolojidir ve bu nedenle bilgisayar ile telefon arasında bağlantı kurmak için ilk seçeneklerden biri değildir.

Bluetooth üzerinden dosya veya fotoğraf aktaracaksanız uzun süre bekleyebilirsiniz. Bunun yerine birçok alternatif yöntemin olduğunu tekrardan hatırlatmak gerekir.

 • Önce telefonda Bluetooth’u açın, ardından PC’de Bluetooth’u açın
 • Bluetooth ve diğer cihazlar bölümünden yeni bir cihaz ekleyin.
 • Cihazlar taranır ve eşleştirilir. Telefonunuzu buradan seçin
 • Windows 10 görev çubuğunda gizli simgeleri etkinleştirin
 • Bluetooth’a tıklayın ve dosya gönder deyin

Bu aşamaları izleyerek Bluetooth ile bilgisayarınızdan cep telefonunuza her türlü dosyayı aktarabilirsiniz.

Telefonda Gizli Sekme Nasıl Açılır?
Bilgisayarda Telefonu Mikrofon Olarak Kullanma
Iphone Şarj Olmuyor Sorunu Çözümü

Yorum yapın